Zmień kontrast
Zwiększ czcionkę
Zmiejsz czcionkę

Sieć światłowodowa (FTTH) Sielachowskie - Osowicze

Światłowód FTTH to obecnie najlepsza oferta internetu domowego. Jest to nowoczesna i zaawansowana technologia w związku z czym pojawiają się liczne pytania na jej temat. Postanowiliśmy zebrać je w jednym miejscu, aby ułatwić Państwu uzyskanie odpowiedzi na najbardziej nurtujące kwestie związane z internetem światłowodowym i możliwością przyłączenia się do sieci.

1. Co to jest światłowód ?

Światłowód to przezroczyste włókno szklane, które umożliwia przesyłanie danych bez ograniczeń z prędkością światła. Światłowód instalowany jest przez nas metodą wdmuchiwania do mikrorurek (pomarańczowe rurki o średnicy 7mm), które układane są doziemnie na głębokości ok 70cm indywidualnie do każdego domu. 

2. Co oznacza skrót FTTH ?

FTTH to najnowocześniejsza technologia światłowodowa, której rozwinięcie skrótu "FTTH" brzmi: Fiber To The Home ( ~bezpośrednie połączenie z domem ). Nazwa ta oddaje sposób, w jaki internet światłowodowy dociera do domu – "serwerownia" jest bezpośrednio połączona z domem. Oznacza to, że na drodze nie pojawiają się żadne przeszkody, które mogłyby spowolnić transfer i osłabić jakość łącza. W związku z tym, skrót FTTH i nazywana w ten sposób technologia oznacza internet światłowodowy do domu.

3. Czy światłowód to najszybsze łącze internetowe?

Obecnie, światłowód to najszybszy Internet, jaki jest dostępny na rynku.

4. Jakie są korzyści płynące z posiadania światłowodu?

Nowoczesna technologia światłowodowa zapewnia szereg korzyści, m.in.: superszybkie pobieranie danych, ultraszybki internet, brak spadków prędkości, brak limitów pobierania danych, szybkie buforowanie, szybkie ściąganie plików i filmów, brak lagów, niski ping, największa stabilność, brak zakłóceń w odbiorze telewizji. Warto wiedzieć, że światłowód zapewnia świetną jakość nawet przy podzieleniu na kilka routerów Wi-Fi, gdy z internetu korzysta jednocześnie wielu domowników.

5. Jaką prędkość może osiągnąć internet światłowodowy?

Technologia FTTH jest uważana za technologię docelową, czyli taką która nie będzie wymagała zmiany w przyszłości na inną. Światłowód jako medium pozostanie bez zmian, wymieniane będą jedynie urządzenia końcowe - w związku z czym prędkości są praktycznie nieograniczone. Obecnie, najszybszą prędkość internetu jaką oferujemy to 1 Gb/s = 1'000 Mbit/s. Za kilka lat będzie istniała możliwość przejścia na technologię 10Gb/s i więcej.

6. Jak podłączyć się do sieci ?

Przyłączenie się do sieci możliwe będzie już na wiosnę 2020r po ukończeniu budowy sieci szkieletowej. 

a) Czy sieć swoim zasięgiem obejmie mój dom ?

Prosimy o zapoznanie się z mapą zasięgu sieci.

- Sielachowskie - mapa zasięgu sieci (kliknij aby pobrać PDF)

- Osowicze - mapa zasięgu sieci (kliknij aby pobrać PDF)

Do otwarcia plików porzebny jest program Acrobat Reader (https://get.adobe.com/pl/reader/).

Kolorem pomarańczowym zaznaczyliśmy ulice, wzdłóż których sieć zostanie ułożona. Jeżeli przed Państwa domem nie zaprojektowano sieci - bez obaw  - zaprojektujemy brakujący odcinek. Prosimy o tym wspomnieć na formularzu z pkt. 9.

7. Jakie są opłaty?

Ceny Internetu zaczynają się od 30zł a telewizji już od 29zł brutto miesięcznie. Do rachunku doliczona zostanie opłata przyłączeniowa rozłożona na 24 raty w kwocie +50zł brutto m/c. Od 25-go miesiąca na rachunku pozostanie jedynie opłata za wykupione usługi bez dodatkowych kosztów.
Zapraszamy na stronę www.home-net.pl/dokumenty celem zapoznania się z naszą pełną ofertą: Internet światłowodowy - Telewizja cyfrowa - Telefon stacjonarny - Telefonia komórkowa.

8. Czy instalacja światłowodu jest skomplikowana?

Podłączenie domu do sieci wykonywane jest doziemnie i trwa przeważnie jeden dzień. Nasi technicy uzgadniają planowaną trasę przyłącza do domu w sposób najmniej kolizyjny z istniejącą infrastrukturą na działce. Jeżeli do granicy nieruchomości ułożona została wcześniej rura osłonowa lub tzw. "peszel" wówczas do niego wkładana jest nowa rurka o średnicy 7mm, do której następnie wdmuchiwany jest światłowód. 

9. Jak można zamówić światłowód ?

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza, który pomoże nam oszacować mapy zainteresowania oraz pozwoli ustalić przybliżony termin podłączenia Państwa domu do sieci.