Zmień kontrast
Zwiększ czcionkę
Zmiejsz czcionkę

Hotspoty

Hotspot (opis zaczerpnięty ze strony: http://pl.wikipedia.org/wiki/Hotspot) (ang. hot spot – "gorący punkt") – otwarty i dostępny publicznie punkt dostępu umożliwiający dostęp do Internetu za pomocą sieci bezprzewodowej (WiFi).

Hotspoty są instalowane najczęściej w hotelach, restauracjach, lotniskach, dworcach, uczelniach, centrach handlowych, centrach miast i innych miejscach publicznych (np. parkach). Umożliwiają one posiadaczom komputerów przenośnych laptopów, palmtopów, telefonach komórkowych i innych urządzeniach (np. odbiornikach GPS) wyposażonych w bezprzewodową kartę sieciową standardu 802.11 podłączenie się i dostęp do Internetu. Usługa czasami jest bezpłatna lub też płatność następuje za pomocą karty kredytowej lub zakupie odpowiedniej karty zdrapki. Może się zdarzyć, że dostęp jest bezpłatny ale mamy ograniczony zakres dostępnych usług; na przykład tylko do strony internetowej instytucji udostępniającej hotspot.

Podstawowym elementem hotspotu jest AP (ang. Access Point) – punkt dostępu. Jest to urządzenie, dokonujące transmisji sygnału analogowego na sygnał radiowy w pasmie ISM umożliwiając w ten sposób świadczenie określonych przez administratora usług np. dostęp do zasobów sieci, udostępnianie połączenia internetowego. Niezabezpieczone otwarte sieci służą jako hotspoty cieszące się również coraz większą popularnością w Polsce.

Oferta indywidualna

Jeżeli jesteś zainteresowany montażem systemu HotSpot w swojej lokalizacji prosimy o kontakt pod adresem e-mail: oferta@homenett.pl lub zadzwoń pod nr. tel. +48 / 85 - 874 42 42.